SEO Nedir?

Anasayfa  /  SEO Nedir?
0

SEO ismi Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden türetilen, anlam olarak arama motorları optimizasyonu anlamına gelen, web siteyi Google yönerge ve algoritmalarına uygun hale getirmek için yapılan tüm çalışmalara denir. Seo nedir sorusunu en net olarak bu şekilde tanımlayabiliriz. Seo, zaman içerisinde Google’ın sürekli kendini geliştirmesiyle birlikte Google güncellemelerine bağlı olarak değişiklik gösterdi. Google en iyi arama sonuçlarını sunabilmek için kendini güncellemeye ve geliştirmeye devam edecektir. Bu sebeple Seo sürekli gelişen ve takip edilip kişinin ya da firmanın kendisini sürekli geliştirmesi gereken bir iştir.

 

Seo çalışmasını profesyonel olarak yapan kişilere Seo uzmanı denir. Seo çalışmasında iki farklı çalışma yöntemi vardır. Seo uzmanlığı ve Seo danışmanlığıdır. Seo uzmanı hizmeti alıyorsanız Seo uzmanı tüm çalışmaları üstlenir ve kendisi yapar. Seo danışmanlığı hizmeti alıyorsanız Seo uzmanı çalışmaları yapmaz, sizi yapılacak çalışmalar konusunda yönlendirir, ne yapmanız gerektiğini söyler, sizin fikir danışmanınız olur.

Seo Nedir

Seo Nedir

SEO ÇALIŞMASININ FAYDALARI

 

artiEn az maliyetle en uzun süreli ve en çok kazanç sağlayabileceğiniz reklam çalışmasıdır.

 

artiSeo çalışması ile Google Adwords ve benzeri reklam çalışmalarına ihtiyacınız kalmaz. Bu sayede daha az para harcamış olursunuz.

 

artiFirmanız başarılı Seo çalışması sonucu sektöründe liderliği ele alır. Eğer sektörünüzde liderseniz konumunuzu sağlamlaştırır.

 

artiSeo çalışması firmanıza prestij kazandırır.

 

artiHer zaman yaptığınız cironun kat ve kat fazlasını kazanmaya başlarsınız.

 

artiCironuzun düzenli olarak artması ile firmanız büyür ve çok daha büyük bir şirket haline gelirsiniz.

 

artiHiç bitmeyecek ve değeri her geçen gün artan bir reklam çeşitidir.

 

artiSeo çalışması ile müşteri potansiyeliniz her geçen gün hızla artar.

 

artiWeb sitenizin aylık ve yıllık ziyaretçi sayısı kat ve kat artacaktır.

 

artiBaşarılı Seo çalışması ve Seo çalışması içerisinde bulunan sosyal medya çalışması ile firmanız insanlar ile sürekli iletişim halinde olacak ve bu sayede tanınırlığınız artacaktır.