Blog

Anasayfa  /  SEO   /  Seo Çalışmasında Tecrübe

Seo Çalışmasında Tecrübe

seo çalışması - Seo Çalışmasında Tecrübe

Bir iş de profesyonel olabilmenin en önemli kriterlerinden biri de tecrübedir. İşinde tecrübesi bulunan insan karşılaştığı hatalarla daha önceden karşılaştığı ve çözüm ürettiği için tekrar çözmesi kolay olacaktır. Seo çalışmasında da tecrübe oldukça önemlidir. Seo çalışması yaparken tecrübeli olmak size çalışma sırasında karşılaşacağınız problemlerde paniklemeden gereken müdahaleyi yapmanızı sağlar. Çok fazla deneyimi olmayan bir Seo uzmanı Seo çalışması sırasında karşılacağı problemlerde eli ayağına dolaşacak belkide siteyi durduk yere sıralamadan düşürecektir. Tecrübe kısa sürede öğretilecek bir birikim olmadığından her Seo uzmanı bu birikimi zamanla edinecektir.

 

seo çalışması - Seo Çalışmasında Tecrübe

Tecrübeli Uzmanın Yararları

 

seoTecrübeli Seo uzmanı Google güncellemelerinde, sitede oluşan hatalarda, saldırılarda ve daha birçok sorunda ne yapacağını, nasıl davranması gerektiğini çok iyi bilir. Bu nedenle müşteri olarak size böyle sıkıntılı süreçlerde kaliteli hizmet sunar. Bu kaliteli Seo hizmeti ile siteniz sıralama kaybetmez, hatta sıralaması yükselebilir.

 

seoTecrübeli Seo uzmanı Seo çalışmasında çok iyi olduğu için çalışmayı istediği gibi yönlendirebilir. Örneğin; web siteniz istediğiniz anahtar kelimelerde Google ilk sayfaya geldi, fakat siz daha farklı kelimeler eklemek istiyorsunuz ya da kelime değişikliği yapmak istiyorsunuz. Tecrübeli, bilgi birikimi sahibi Seo uzmanı bu isteklerinizi profesyonelce yapacak ve çalışmayı yönlendirecektir. Bu sayede yine hedeflediğiniz kelimelerde Google ilk sayfaya yükselmiş olacaksınız.

 

seoTecrübeli Seo uzmanı ağır Google cezaları almış siteyi cezadan kurtararak tekrar arama sonuçlarında yükseltir. Google cezaları üzerine tecrübesi bulunduğu için sitenizi yapacağı çalışmalar ile Google cezalarından arındırır ve tekrar anahtar kelimelerinizde sizi Google ilk sayfaya yükseltir.

 

seoTecrübeli Seo uzmanı müşterisini memnun etmenin işinde başarılı olmaktan, müşteri sorunlarına kısa sürede çözüm üretmekten ve sürekli ulaşılabilir olmaktan geçtiğini çok iyi bilir.

 

 

seoTecrübeli Seo uzmanı zamanı çok iyi kullanır. Seo çalışmasında başarıyı size verdiğini vaadde bulunduğu gibi yerine getirir.

 

 

 

Tecrübesiz Uzmanın Zararları

 

seoTecrübesiz Seo uzmanı sitede oluşan hatalarda, saldırılarda ve Google güncellemelerinde ve bu tarz hatalarda panikler. Ne yapacağını bilse de daha önceden hiç tecrübesi bulunmadığı  için sürekli hatalar yapar ve sürekli şüphe içerisinde olur. Bu şüphe başarılı olup olmadığından ya da çalışmayı doğru yapıp yapmadığından kaynaklanmaktadır. Deneyimsiz olan uzman sitenize belkide ufak bir dokunuşla yükseltebilecekken tecrübesi bulunmadığı için sitenin durumunu içinden çıkılmaz bir hale getirebilir.

 

seoDeneyimsiz Seo uzmanı web sitenizi anahtar kelimelerinizde yükseltebilir. Yeni anahtar kelime eklemesi yapmak istediğinizde bu iş tecrübe gerektirdiği için sizden işi yapmamak için astronomik rakamlar isteyebilir. Eğer işi uygun fiyattan alırsa büyük ihtimalle işi alabilmek adına böyle bir davranış da bulunur. Yeni kelimelerde başarılı olma ihtimali yüzde ellidir.

 

seoTecrübesiz Seo uzmanı Google cezaları içerisinden ağır olanlardan bir tane ceza almış olan siteyi cezadan çok zor çıkarır, cezadan çıkartsa da siteyi eski performansına kavuşturması çok zordur.

 

 

seoDeneyimsiz Seo uzmanı size söz verdiği zamanda sitenizi anahtar kelimelerde yükseltemeyebilir.

 

 

 

 

Biz tecrübeli, profesyonel Seo uzmanı olarak size çalışacağınız firmaların ya da uzmanların referanslarını detaylı incelemenizi ve firmanın ya da Seo uzmanlarının ne kadardır bu Seo çalışması işinde olduğunu araştırmanızı tavsiye ederiz. Seo bilginize bilgi katmak için bir önceki yazımız olan Kaliteli Seo Çalışması Nasıl Yapılır ? adlı videolu anlatımımızı izleyebilirsiniz.

1 Yorum
  • Missi
    21 Haziran 2016

    Fiindng this post solves a problem for me. Thanks!

    Reply
Yazıya Yorum Yap